Ahem Profesyonel Kule Vinç Kiralama

Esenkent Mahallesi Methiye Sk. no:16 Ümraniye / İstanbul

Kiralık Kule Vinç

Sizin için burdayız

Kiralık Kule Vinç hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

iletişime geçin
Kule Vinç Kiralama

Kule Vinç Kiralama

Kule vinç, Çoğunlukla inşaat şantiyelerinde sabit ya da hareketli (genellikle sabit) bir taşıyıcı üzerinde ağır yüklerin yatayda ve düşeyde taşınmasını sağlayan çelik strüktürdeki bir ağır tonajlı makinedir. Kule gibi yükselen bir gövdesi olduğundan Kule Vinç adı verilmiştir.

Gövde bölümü dışında BOM adı verilen ağırlık taşıyan kolu vardır. Bu kolu dengelemek için bomun arka ucunda denge taşları vardır. Kule vinçlerin birçok tipi vardır. Kendi başlarına ayakta durabildikleri gibi bina yükseldikçe onunla beraber yükselirler. Yapıya çeşitli aralıklarla atılan bağlantı ankrajlarıyla sabitlenirler.

Kule vinçler yükseltilmek istendiğinde orta kısımlarında bulunan ekleme bölümünün vinci ortadan ayırıp yükseltir, bu oluşan yeni boşluğa vinç dışarıdan gelen ek parçayı kaldırıp yanaştırır. Yanaşan parça içe alınıp monte edilir ve bağlanır. Kule vinçleri, kule vinç operatörleri yönetir. Gövde ile bomun kesiştiği yerde bulunan kabinde çalışırlar.

Kule vinçlerin kapasiteleri yükün bomdaki yerine göre değişir. En çok kullanılan modeller genelde BOM ucunda 1700 kg taşırlar. Dipte ise 8000 kg taşıyabilirler. Ahem Kule Vinç Kiralama firması siz müşterilerine Profesyonel Kule vinç operatörü ile kaliteli Kule Vinç kiralama hizmeti sunmaktadır.